Director comercial

Catadeni-Lux SRL
Oraș: Ialoveni
Studii: Universitate
Experiența de munca: De la 3 ani
Salariu: Nespecificat
Program de muncă: Full-time
Locul de muncă: În locația angajatorului
Responsabilități:
Dezvoltarea strategiei comerciale a companiei
Asigurarea extinderii prezenței teritoriale a companiei pe piață
Analiza pieței și a concurenților: evaluarea tendințelor de pe piață, perspectivele de dezvoltare a pieței, perspectivele companiei în câștigarea unui anumit segment și introducerea de noi produse pe piață
Analiza sortimentului, produselor și prețurilor companiei, inclusiv analiza comparativă cu sortimentul concurenților
Dezvoltarea strategiilor pentru introducerea de noi produse pe piață
Dezvoltarea unui sistem de motivație pentru angajații departamentului
Desfășurarea săptămânală a ședințelor, briefing-urilor, întâlnirilor față în față cu angajații departamentului de vânzări
Monitorizarea implementării planurilor de vânzări, identificarea abaterilor de la parametrii specificați, analizarea cauzelor în colaborare cu managerul departamentului de vânzări și managerii
Furnizarea feedback-ului constructiv către angajații departamentului, privind calificările lor profesionale și rezultatele muncii

Cerințele companiei:
Studii superioare economice
Experiență în poziție similară de la 3 ani
Deținerea permisului de conducere
Cunoștințe și experiență practică în utilizarea limbilor: română și rusă
Cunoașterea excelentă a suitei MS Office, Power BI, 1C

Pentru informații sunați Administratorul companiei 060200511.
Telefon:
060200511
Persoana de contact:
dn. GICU
Site:
Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide