Jurist

IMC MARKET
Oraș: Chișinău
Studii: Orice
Experiența de munca: Orice
Salariu: Nespecificat
Program de muncă: Full-time
Grupul IMC, care activează cu succes pe piaţa Republicii Moldova în domeniile alimentaţiei publice, comerţului cu amănuntul, prestării serviciilor de consultanţă angajează:
JURIST
Responsabilităţi:
• Întocmirea de pretenţii, notificări, cereri;
• Întocmirea şi analiza juridică a contractelor, proceselor verbale;
• Reprezentarea intereselor în instanţele judecătoreşti, executarea hotărârilor judecătoreşti;
• Asigurarea suportului juridic celorlalte departamente cu privire la actele legislative şi normative în
vigoare, oferind totodată consultanţă pe anumite documente venite din partea furnizorilor/clienţilor;
• Analiza şi vizarea contractelor existente între companie şi furnizori /clienţi şi adaptarea acestora
conform legislaţiei comerciale şi civile şi a intereselor companiei reprezentate;
• Activitatea de încasare a creanţelor de la debitori;
• Executarea şi îndeplinirea sarcinilor şi ordinelor de serviciu, indicaţiilor emise de către Angajator;

Cerinţe faţă de candidaţi:
• Studii juridice superioare;
• Experienţa la un post similar, min. 3 ani;
• Cunoaşterea avansată a limbilor: română, rusă, engleza;
• Cunoaşterea limbii engleze si franceze la nivel avansat va prezenta un avantaj;
• Abilităţi de comunicare;
• Permis conducere cat. B;

Persoanele interesate sunt rugate să expedieze CV-ul + foto la adresa electronică hr@imc.md, indicînd poziţia pentru care candidaţi. Doar persoanele ce vor corespunde cerinţelor vor fi contactate.
Telefon:
+373 22 835 226
Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide