Jurist

Companie de LEASING
Oraș: Chișinău
Studii: Superioare
Experiența de munca: De la 2 pina la 5 ani
Salariu: Nespecificat
Program de muncă: Full-time
Companie de Leasing anunta concurs pentru ocuparea functiei de jurist in Directia Juridica.

Responsabilităţi de bază:

examinarea stării financiare a debitorului şi efectuarea expertizei juridice a dosarului de împrumut/leasing;
stabilirea strategiei de recuperare: propunerea şi argumentarea măsurilor de recuperare pe cale amiabilă şi contencioasă;
reprezentarea şi promovarea intereselor Companiei în organele publice şi private, în instanţele de judecată şi de drept, în baza împuternicirilor acordate;
monitorizarea procesului de recuperare şi analiza riscurilor aferente activităţii de recuperare;
participarea in cadrul proceselor de insolvabilitate si la actele de procedură ale executorului judecătoresc;

Cerinţe fata de candidaţi:

Licenţiat în Drept,
Experienţă juridică – minim 2 ani (preferabil în sistemul bancar si financiar nebancar);
Cunoaşterea legislaţiei în vigoare în materia recuperării creanţelor;
Abilităţi de operare PC: Word, Excel
Cunoaşterea perfecta a limbii romane si ruse, engleza (nu va constitui un avantaj).
Permis de conducere categoria B (vor fi deplasari pe teritoriul RM)

Profilul candidatului:

Abilităţi de:
- inițiativă
- analiză
- Abilităţi bune de comunicare și convingere
- lucru individual şi în echipă
- Orientare spre rezultat;
- Orientare spre client;
- Rezistenţă la stres.

Ce oferim:
- SALARIU MOTIVANT în dependență de experiența și profilul candidatului.
- posibilitatea de formare profesionala în domeniul dat.

Doar persoanele selectate vor fi invitate la prima etapa de selectare - interviu

CV urmează a fi expediat pînă la data de 28.05.2017 însoțit de o poza.
Daca se doreste poate fi expediată și o scrisoare de intenție (nu este obligatoriu), însă fără copy-paste.
Persoana de contact:
leasingcompanymoldova
Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide