Jurist

Oraș: Chișinău
Studii: Orice
Experiența de munca: Orice
Salariu: Nespecificat
Program de muncă: Full-time
Director Departament Juridic
(persoana care sa conduca toate departamente juridice a tuturor firmelor de la intreprindere)
Responsabilitati:
• Reprezintă si apara interesele companiei în limita competenţelor în toate instanţele de stat şi cele private;
• Opereaza soluţionarea tuturor problemelor apărute în activitatea companiei din punct de vedere legal;
• Aprobă contractele încheiate de către companie şi clienţi şi le adaptează, conform legislaţiei, intereselor companiei;
• Analizează şi aprobă toate documentele furnizate de alte subdiviziuni şi oferă consultanţă juridică cu privire la subiectele expuse;
• Participă la elaborarea regulamentelor interne şi la instruirea juridică a angajaţilor;
• Analizează contractele de muncă între companie şi angajaţi şi propune soluţii pentru buna desfăşurare a activităţii;
• Actualizează permanent modificările din legislaţie şi informeaza persoanele interesate pentru a le aplica în activitate.

Cerintecatre candidati:

• Studii superioare de profil;
• Cunoştinţe bune de operare a PC;
• Experienţă relevantă pe un post similar este obligatoriu;
• Abilităţi excelente de comunicare si iniţiativă în activitate;
• Cunoasterea obligatorie a limbilor romana, rusa, engleza

Candidatii interesati de acest post vacant sint rugati sa transmita CV-ul cu indicarea postului solicitat in titlul scrisorii la adresa electronica: zz50@search4staff.com
Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide