Observator pe termen lung

asociația Promo-LEX
Oraș: Chișinău
Studii: Orice
Experiența de munca: Orice
Salariu: Nespecificat
Program de muncă: Munca partiala / Cumul
Responsabilități generale:

Observarea procesului electoral în aria de responsabilitate utilizând observarea directă, intervievarea actorilor electorali, analiza documentelor oficiale și alte metode de monitorizare și documentare;
Efectuarea regulată a vizitelor de monitorizare în aria de responsabilitate;
Colectarea informațiilor privind desfășurarea proceselor cu caracter electoral din aria de responsabilitate;
Observarea activității Consiliului electoral de circumscripție electorală municipală Chişinău;
Elaborarea calitativă și prezentarea în termen a rapoartelor periodice de raportare;
Recrutarea și gestionarea rețelei de observatori pe termen scurt;
Asistență logistică în desfășurarea seminarelor de instruire a observatorilor pe termen scurt;
Orice alte sarcini delegate de Misiune.
Cerințe de ocupare a postului:

Cunoașterea la nivel avansat a limbilor română şi rusă;
Abilități excelente de utilizare a computerului (MS Office – Word, Excel, Power Point, Internet, e-mail), copiatorului, faxului;
Abilități de interacțiune şi comunicare cu diverși actori sociali (partide politice, autorități ale administrației publice locale și centrale, administrația electorală, ONG, mass-media etc.);
Abilități de a lucra independent şi în echipă, într-un mediu dinamic şi în termeni restrânși de timp;
Cerințe și/sau condiții obligatorii:

NON-PARTISANAT POLITIC (candidații nu pot fi membri/activiști ai vre-unor partide politice/mișcări social-politice);
Domiciliu/reședință sau loc de trai în sectorul pentru care a aplicat;
Permis de conducere, categoria B;
Să dispună de automobil personal pentru deplasări în aria de responsabilitate;
Disponibilitate de lucru peste program și pentru efectuarea deplasărilor în aria de responsabilitate, inclusiv și în zilele de week-end;
Rezistentă la stres;
Responsabilitate și punctualitate;
Integritate și discreție profesională.
Asociația Promo-LEX oferă lucru interesant în cadrul unei echipe de profesioniști și un salariu competitiv (salariul va fi negociat cu persoana selectată în dependență de calificarea persoanei).

Data estimată a angajării: 03 aprilie 2018.

Termen și condiții de colaborare:

Monitorii vor presta în perioada aprilie – iunie 2018 (durata contractului – 2 luni) servicii de monitorizare a finanțelor partidelor politice (pentru al doilea semestru al anului financiar de raportare 2017) în baza unui contract de prestări servicii. Asociația Promo-LEX ar putea colabora cu persoanele selectate și în cadrul altor proiecte, cu condiția prestării unor servicii calitative şi evaluării pozitive.

Lista documentelor necesare a fi prezentate de către candidați (dosarul): Candidații vor prezenta dosarul de aplicare care va conține următoarele documente:

Curriculum Vitae (CV) care urmează să fie completat în limba română şi expediat prin email la adresa angajare@promolex.md cu mențiunea “Pentru poziția de Observator pe Termen Lung;

Completarea online a “Chestionarului de angajare a Observatorilor pe Termen Lung” (vedeți link-ul de mai jos)
Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide