Social Media Manager | SMM

Tv8
Oraș: Chișinău
Studii: Universitate
Experiența de munca: Posibil fără experiență
Salariu: Nespecificat
Program de muncă: Full-time
Echipa TV8 este în căutarea celui mai bun social media manager.
Competențe:

Cunoștințe despre platformele online existente (obligatoriu);
Cunoștințe de editare video și foto (obligatoriu);
Abilități analitice, capacitatea de a selecta conținutul relevant pentru social media – intuiție bună;
Abilități de gestionare a mai multor proiecte/procese în paralel;
Susține valorile etice și morale, viziunea și misiunea TV8;
Dorința de perfecționare continuă.

Descrierea job-ului:

Responsabilități:

Coordonează și gestionează toate aspectele legate de prezența TV8 pe rețele sociale (Facebook, Youtube și Instagram): planificarea pe termen scurt și lung, producerea de conținut, publicarea, promovarea, analiza audienței;
Lucrează în comun/coordonează activitățile zilnic cu redacția web și TV a TV8;
Produce conținut pentru consumul social media zilnic, adaptat de pe site și TV: text, fotografii, grafică, clipuri video și live-uri împreună cu redacția;
Dezvoltă și realizează noi strategii de distribuire a conținutului și de atragere a audienței online, precum și măsoară impactul acestora;
Gestionează comunicarea cu urmăritorii TV8 în timp util (răspunde la mesaje, șterge comentariile care încalcă standardele etice și morale, produce comentarii fixate de promovare a live-urilor);
Lucrează cu statisticile pentru a îmbunătăți calitatea conținutului social media și a crește impactul;
Urmărește modificarea algoritmului rețelelor sociale.

*Studii: jurnalism, PR, comunicare, marketing/domenii conexe sau experiență echivalentă în domeniul multimedia/rețele sociale.

Expediază CV-ul la adresa de email: hr@tv8.md.

Te așteptăm în echipa TV8! E-mail: hr@tv8.md
Facebook: https://www.facebook.com/tv8moldova
Site: https://tv8.md/
Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide