Specialist Prevenirea și Combaterea Spălării Banilor (AML)

QIWI Moldova
Oraș: Chișinău
Studii: Universitate
Experiența de munca: De la 2 ani
Salariu: Nespecificat
Program de muncă: Full-time
CERINȚE FAȚĂ DE CANDIDAT:

Experiență în sistemul financiar de minim 2 ani;
Studii în domeniul economic/drept;
Cunoașterea și înțelegerea legislației în domeniul prevenirii spălării banilor;
Capacități analitice și de sinteză; Abilități de lucru independent și în echipă;
Cunoașterea limbii române, ruse și a unei limbi străine (preferabil limba engleză);
Onestitate, responsabilitate, sociabilitate, sârguință.

RESPONSABILITĂȚI:

Monitorizarea zilnică a tranzacțiilor clienților, prin analiza și prelucrarea alertelor privind tranzacțiile potențial suspecte;
Analiza eficientei scenariilor de identificare a tranzacțiilor/activităților potențial suspecte și înaintarea propunerilor pentru ajustarea acestora;
Investigarea cazurilor care întrunesc careva suspiciuni, cu documentarea rezultatelor și înaintarea propunerilor în privința măsurilor necesare de întreprins;
Perfectarea Rapoartelor interne ce țin de activitatea de monitorizare;
Participarea la evaluarea anuală a riscurilor de spălare a banilor și finanțare a terorismului;
Perfectarea, analiza și transmiterea către organele competente a rapoartelor privind activitățile și tranzacțiile suspecte.

OFERIM:

Oportunități de dezvoltare profesională, instruire și training;
Mediu de lucru dinamic și provocator;
Salariu fix + sistem variabil de motivare;
Colectiv tânăr si prietenos;
Oficiu modern în centrul orașului;
Program de muncă stabil: Luni - Vineri, 08:30-17:30.

CINE SUNTEM NOI?

Dacă vă regăsiți în cele de mai sus vă încurajăm să expediați CV-ul la adresa de email: prohr.work@gmail.com.
E-mail: prohr.work@gmail.com
Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide