Content Manager pentru internet-magazin, lucru la distanță sau în oficiu

X-Style Outdoor Equipment Center
Город: Кишинев
Образование: Любое
Опыт работы: Любой
Зарплата: 12000 MDL
График: Свободный график
Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017 Принимаем и людей с инвалидностью
Despre magazinul nostru X-Style

Noi suntem locul unde cei mai mari aventurieri din țară își procură echipamentul! Magazinul nostru oferă tot ce aveți nevoie pentru turism, alpinism, sporturi de iarnă, scufundări și chiar speologie. Suntem convinși că orice aventură este mai bună dacă aveți echipamentul potrivit. „X-Style” nu este doar un magazin, ci portalul dumneavoastră personal către o viață activă și cu un pic de adrenalină.
Căutăm un Digital SuperStar – un coleg/ o colegă care să devină o parte importantă a echipei noastre de marketing. Noi nu facem lucruri plictisitoare: avem cei mai faini clienți, colegi nebuni (în cel mai bun sens al cuvântului!) și un șef deosebit. Oferim libertate absolută pentru ideile și propunerile tale. Am fost agili înainte ca acest termen să devină un trend și încă reușim să menținem echilibrul între haos și ordine, structură și dezordine creativă. Ești interesat? Citește mai departe!

Responsabilități

Căutarea informațiilor despre produse pe internet și adăugarea acestora pe site. Va trebui să te familiarizezi cu terminologia echipamentului turistic.
Scrierea descrierilor și caracteristicilor detaliate ale produselor (particularități tehnice, texte) în română și/sau rusă, adăugarea fotografiilor.
Traducerea descrierilor produselor din rusă (sau engleză) în română. Limba română trebuie să fie limba ta maternă, variantele Google Translate nu sunt acceptate.
Photoshoppppp (da, va trebui să editezi și imaginile!).
Publicarea pe site a informațiilor necesare, atât text cât și grafică.
Gestionarea site-ului, blogului și rețelelor sociale, dezvoltarea prezenței digitale a companiei.
Crearea și dezvoltarea ideilor creative pentru campaniile promoționale și strategiile de conținut.
Scrierea și editarea textelor pentru materialele publicitare, articole, postări și anunțuri.
Utilizarea instrumentelor analitice pentru a măsura eficiența campaniilor de marketing și a activității în rețelele sociale.
Organizarea evenimentelor online și a webinarilor pentru promovarea brandului și interacțiunea cu publicul.
Gestionarea producției materialelor publicitare, participarea la coordonarea lucrului cu designerii și alți specialiști creativi.

Cerințe

Experiență de lucru într-o poziție similară. Dacă nu ai experiență, trebuie să fii extrem de proactiv și dispus să înveți.
Studii superioare, preferabil în domeniul marketingului sau jurnalismului — reprezintă un avantaj.
Experiență în publicitate, marketing și/sau SMM, cunoașterea strategiilor de promovare în rețelele sociale și capacitatea de a gestiona campaniile publicitare.
Abilități de creare a conținutului captivant și antrenant în limba română. Abilități de copywriting și storytelling, crearea de povești interesante și captivante care atrag atenția și formează imaginea brandului. Experiență în scrierea textelor care nu doar informează, ci și inspiră la cumpărare sau implicare.
Înțelegerea lucrului cu instrumente analitice (Google Analytics, Facebook Insights etc.) pentru evaluarea eficienței activităților de marketing.
Experiență în organizarea și promovarea evenimentelor online, cum ar fi webinarii și transmisiuni live.
Cunoașterea SEO și a altor instrumente de marketing digital.
Abordare proactivă, inițiativă, perseverență și orientare spre rezultat.
Cunoașterea domeniului de activitate al companiei noastre și un stil de viață activ (dacă îți place sportul extrem — este un avantaj enorm!).
Experiență de lucru cu comunități și influenceri – este un plus.
Experiență în filmarea videoclipurilor pentru rețelele sociale, montaj, fotografie și altele asemenea – de asemenea, un plus.

Ce oferim:

Lucru într-o companie interesantă, modernă și activă.
O echipă tânără și prietenoasă.
Condiții de lucru confortabile în biroul din centrul Chișinăului.
Salariu competitiv de la 12000 lei.
Bonusuri pentru participarea la proiecte suplimentare.
Traininguri și dezvoltare profesională.
Pachet social și concediu plătit.
Lucru cu normă întreagă la birou, dar și condiții flexibile discutabile.

Dacă sunteți interesat de această ofertă și credeți ca aptitudinile dvs profesionale corespund cu cerințele menționate mai sus, trimiteți CV-ul la adresa de mail: hr@xstyle.md.

Și nu uita de scrisoare de intenție în care să ne explici de ce vrei să lucrezi în compania noastră.

Candidații selectați, vor fi invitați la interviu. E-mail:
hr@xstyle.md
Прикрепить CV CV с сайта
Прикрепить CV

Укажите ваше Имя и Фамилию

Есть CV на сайте? Вход
Отправить CV

Укажите желаемую вакансию

Добавить сопроводительное письмо
Закрыть
Готово!
Твое резюме успешно отправлено 🥳
Закрыть