Copywriter, PR | Event Manager

Moldtelecom
Город: Кишинев
Образование: Университет, институт
Опыт работы: От 2 лет
Зарплата: Не указана
График: Полный день
Atribuții de funcție:

Copywriting: Crearea și editarea de conținut scris pentru diverse platforme, inclusiv site-ul web, rețelele sociale, comunicate de presă, broșuri și alte materiale de marketing.
PR Management: Dezvoltarea și implementarea strategiilor de relații publice pentru a îmbunătăți imaginea brandului și a comunica eficient cu publicul și media. Redactarea și distribuirea comunicatelor de presă, organizarea interviurilor și gestionarea crizelor de comunicare.
Event Management: Planificarea, organizarea și coordonarea evenimentelor corporative, lansărilor de produse, conferințelor de presă și altor evenimente speciale. Colaborarea cu furnizori și parteneri pentru a asigura succesul evenimentelor.
Monitorizarea și analiza performanței campaniilor de PR și marketing, utizând date și feedback pentru a îmbunătăți strategiile viitoare
Colaborarea cu echipele de marketing, vânzări și alte departamente pentru a asigura coerența și eficința mesajelor de brand.
A urmări schimbările și inovațiile din domeniul industriei și implementarea proiectelor creative și de PR

Cerințe față de candidat :

Experienţă dovedită într-un rol similar (Copywriter, PR Manager, Event Manager) în cadrul unei companii de telecomunicații, agenție de marketing
Studii superioare în marketing, jurnalism, relații publice
Experiență în gestionarea relațiilor cu media și în organizarea evenimentelor
Creativitate și capacitatea de a genera idei inovatoare pentru conținut și evenimente
Abilități excelente de scriere și comunicare în română, rusă, engleza (nivel mediu/avansat)
Abilități puternice de organizare și gestionare a proiectelor
Capacitatea de a lucra independent și de a gestiona mai multe proiecte simultan

Ce oferim:

oportunitatea de a lucra şi de a te dezvolta în cea mai mare companie de telecomunicaţii din Republica Moldova
oportunitatea de a face parte dintr-o echipă tânără şi dinamică
oportunitatea de a te realiza într-un domeniu în permanentă schimbare şi provocare
salariu atractiv
pachet social, stabilitate, mediu corporativ dezvoltat

Dacă te-ai regăsit în descrierea de mai sus, expediază CV-ul la adresa cariera@moldtelecom.md, iar noi te vom contacta.
Te așteptăm în echipa noastră! E-mail: cariera@moldtelecom.md
022 570 175
Телефон:
+373 22 570 170
Прикрепить CV CV с сайта
Прикрепить CV

Укажите ваше Имя и Фамилию

Есть CV на сайте? Вход
Отправить CV

Укажите желаемую вакансию

Добавить сопроводительное письмо
Закрыть
Готово!
Твое резюме успешно отправлено 🥳
Закрыть