Jurist (asigurări)

Companie de asigurări de succes
Город: Кишинев
Образование: Высшее
Опыт работы: От 2-х до 5-и лет
Зарплата: Не указана
График: Полный рабочий день
Companie de asigurari cu experienta bogata si istorie de success anunță vacant postul de

JURIST

Responsabilitățile postului:
1.Organizează, coordonează și execută, poartă responsabilitatea de întreaga activitate juridică a companiei,
2.Menține și asigură asistența juridică necesară desfășurării activității companiei conform prevederilor legale,
3.Reprezentă interesele companiei în raport cu autoritățile, instituțiile publice, instanțele judecătorești și alte entități în legătură cu problemele de natură juridică,
4.Reprezintă interesele companiei în fața instanțelor de judecată, în fața oricăror organe ale puterii de stat, ale administrației publice în bază de delegație,
5.Contribuie în mod consultativ în la respectarea legalității în activitatea de asigurare și alte activități conexe,
6.Elaborează lucrări cu character juridic privind activitatea companiei.

Cerinte fata de candidate:
1.Studii superioare de profil obligarorii;
2.Experiență de minim 3 ani intr-o companie de asigurări, a regulatorului (CNPF) sau în alte companii din domeniul economico-financiar;
3.Cunoașterea obligatorie a limbilor română și rusă, cunoașterea limbii engleze ar constitui un avantaj;
4.Bună cunoastere a structurilor și a mecanismelor sistemului operational de asigurări.

Benificiile angajatorului:
1.Angajare conform legislației în vigoare,
2.Pachet social complet,
3.Mediu relevant de afaceri, oficiu modern în centrul orașului,
4.Remunerare competitivă, motivație suplimentară.

Persoanele interesate, ce corespund cerințelor postului, sînt rugate să expedieze un CV cu indicarea postului solicitat în titlul scrisorii la adresa electronică: resurse.um@gmail.com
Прикрепить CV CV с сайта
Прикрепить CV

Укажите ваше Имя и Фамилию

Есть CV на сайте? Вход
Отправить CV

Укажите желаемую вакансию

Добавить сопроводительное письмо
Закрыть
Готово!
Твое резюме успешно отправлено 🥳
Закрыть