Jurnalist (specialist e-media)

Intellect Group
Город: Кишинев
Образование: Любое
Опыт работы: Можно без опыта
Зарплата: Не указана
График: Полный день
Место работы: На территории работодателя
Cerințe:

- Abilități excelente de redactare și editare în limba română.
- Cunoștințe de CMS, SEO și gestionarea rețelelor sociale.
- Aptitudini puternice de investigare și verificare a informațiilor.
- Limba română nativă, rusa la nivel avansat, iar cunoașterea limbii engleze constituie un avantaj.

Responsabilități:

- Scrierea și redactarea știrilor pe teme economice, politice, sociale și de altă natură, atât din Republica Moldova, cât și la nivel global.
- Preluarea, rescrierea și traducerea materialelor pentru publicare.
- Cercetarea și identificarea subiectelor de actualitate și de interes pentru public.
- Colaborarea cu echipa editorială pentru planificarea și coordonarea conținutului.
- Monitorizarea și analiza tendințelor și feedback-ului din rețelele sociale pentru a ajusta strategia editorială.
Телефон:
+373 621 98 076
Контактное лицо:
62198076
Прикрепить CV CV с сайта
Прикрепить CV

Укажите ваше Имя и Фамилию

Есть CV на сайте? Вход
Отправить CV

Укажите желаемую вакансию

Добавить сопроводительное письмо
Закрыть
Готово!
Твое резюме успешно отправлено 🥳
Закрыть