Ofițer AML (prevenirea și combaterea spălării banilor și finanțării terorismului)

Paymaster SRL №14662329, 2 октября 2024
Город: Кишинев
Образование: Любое
Опыт работы: От 2 лет
Зарплата: Не указана
График: Полный день
În echipa noastră veți găsi oportunități de a continua cariera profesională într-un mediu de muncă dinamic și provocator în care competența, calitatea, perseverența joacă un rol important.
De asemenea, ai șansa de a dezvolta în continuare abilitățile profesionale și posibilitatea reală de a investi în viitorul tău prin participarea la diverse proiecte și oportunități.

Oferim:

Angajare oficială în câmpul muncii
Număr telefon corporativ
Pachet social complet
Program de muncă: Luni-Vineri; 8.00-17.00/9:00-18:00
Pauză de masă 1 oră
Program hibrid
Oportunitatea dezvoltării într-un mediu de profesioniști, colectiv unit și productiv

Locaţia: mun. Chișinău, str. Aleea Gării 42
Cerințe:

Experiență de cel puțin doi ani în domeniul AML sau în analiză financiară a afacerilor
Abilități analitice excelente și înțelegere a tranzacțiilor financiare complexe
Cunoașterea cadrului de reglementare AML
Atenție la detalii și abilitatea de conștientizare a riscurilor
Înalte abilități de comunicare
Capacitatea de gestionarea eficientă a timpului
Dorință și capacitate de a învăța și a te perfecționa continuu
Abilități de comunicare verbală și scrisă în limba română și engleză

Responsabilități:

Monitorizarea tranzacțiilor clienților în vederea depistării tranzacțiilor suspecte
Formarea și prezentarea opiniei privind clienții și tranzacții analizate
Examinarea alertelor generate de sistemul informatic RunPay
Analiza clienților noi și existenți în vederea implementării principiilor KYC (Know-Your-Customer)
Perfectarea, analiza și transmiterea către organele competente a rapoartelor privind activitățile și tranzacțiile suspecte
Participarea la elaborarea/ajustarea regulamentelor interne privind AML
Asigurarea suportului informațional angajaților RunPay în înţelegerea şi implementarea prevederilor privind prevenirea şi combaterea spălării banilor şi finanțării terorismului

Candidații interesați sunt rugați să expedieze CV-ul cu menționarea postului dorit la: hr@paymaster.md.
hr@paymaster.md
0 685 44 755
Телефон:
+373 685 44 755
Прикрепить CV CV с сайта
Прикрепить CV

Укажите ваше Имя и Фамилию

Есть CV на сайте? Вход
Отправить CV

Укажите желаемую вакансию

Добавить сопроводительное письмо
Закрыть
Готово!
Твое резюме успешно отправлено 🥳
Закрыть