Redactor-șef, emisiuni de actualitate și dezbateri

Instituția Publică Compania „TELERADIO-MOLDOVA”
Город: Кишинев
Образование: Университет, институт
Опыт работы: От 2 лет
Зарплата: Не указана
График: Полный день
Cerințele postului:

Studii superioare în domeniul jurnalismului, sociologiei, politologiei, management sau alte domenii conexe;
Experiență în domeniu de cel puțin 2 ani;
Cunoaștere profundă a diverselor domenii tematice și capacitatea de a coordona discuții și analize obiective;
Abilități de redactare și editare, cu atenție la detalii;
Excelente abilități de comunicare, de gândire analitică, organizațională și creativă.

Responsabilități:

Coordonează și participă la toate etapele de realizare a programelor, emisiunilor, rubricilor (dezbateri, investigații, documentare și coproducție) pe care le aprobă spre difuzare;
Asigură dezvoltarea și implementarea strategiilor de creștere a audienței și a implicării publicului în emisiunile de dezbateri;
Colaborează cu echipa pentru a dezvolta și îmbunătăți calitatea conținutului și pentru a asigura respectarea standardelor editoriale;
Urmărește actualitatea politic-socială din țară și de peste hotare și propune teme/ subiecte potrivite spre a fi planificate în cadrul programelor, emisiunilor;
Colaborează cu alte departamente interne în vederea promovării produsului și actualității conținutului;
Prezintă trimestrial calendarul temelor, subiectelor de a fi reflectate în programul emisiunilor specifice preconizate de a fi realizate de redacție;
Coordonează cu echipa de redactori pentru a asigura livrarea de conținut de înaltă calitate în termenii stabiliți.

Beneficii:

Angajare oficială;
Pachet salarial competitiv;
Mediu de lucru dinamic și stimulativ;
Oportunități de dezvoltare profesională și avansare în carieră.

Dacă sunteți interesat (ă) de această ofertă de lucru, vă așteptăm să ne trimiteți CV-ul la adresa de e-mail angajare@trm.md, pentru detalii suplimentare ne puteți contacta la numărul de telefon: 060 214 898.
Vă rugăm să luați în considerare că doar candidații selectați vor fi contactați. E-mail: angajare@trm.md
Telefon: 060 214 898
Телефон:
+373 602 14 898
Прикрепить CV CV с сайта
Прикрепить CV

Укажите ваше Имя и Фамилию

Есть CV на сайте? Вход
Отправить CV

Укажите желаемую вакансию

Добавить сопроводительное письмо
Закрыть
Готово!
Твое резюме успешно отправлено 🥳
Закрыть