Reporter de știri

IPN Agenție de presă
Город: Кишинев
Образование: Университет, институт
Опыт работы: Любой
Зарплата: Не указана
График: Гибкий график
Место работы: Гибрид (Дом/Офис)
Agenția de știri IPN caută un reporter pasionat de știri, dedicat și entuziast pentru a se alătura echipei noastre. Veți face parte dintr-o redacție inovatoare, având misiunea și standardele editoriale ca priorități de top.

Responsabilități:
- Participarea la conferințe de presă și evenimente de interes public;
- Culegerea și redactarea știrilor și altor materiale de presă;
- Realizarea interviurilor cu diverse personalități și experți;
- Investigarea subiectelor și comunicarea cu sursele pentru a obține informații exacte;
- Respectarea normelor de etică și integritate în jurnalism.

Condițiile de aplicare:

- Cunoștințe solide de limba română (cunoștințele de limbă engleză și rusă constituie un avantaj);
- Abilități excelente de scriere și comunicare;
- Abilități cercetare și verificare a informațiilor;
- Abilități de lucru în echipă;
- Oferiți texte precise și convingătoare într-un timp scurt;
- Disponibilitate pentru program flexibil.

Beneficii:
- Angajare oficială;
- Oportunități de dezvoltare profesională;
- Mediu de lucru dinamic și colegi prietenoși
- Program full-time sau part-time;
- Salariu competitiv.
Телефон:
+373 793 02 178, +373 691 41 757
Контактное лицо:
Denis Dermenji
Сайт:
Прикрепить CV CV с сайта
Прикрепить CV

Укажите ваше Имя и Фамилию

Есть CV на сайте? Вход
Отправить CV

Укажите желаемую вакансию

Добавить сопроводительное письмо
Закрыть
Готово!
Твое резюме успешно отправлено 🥳
Закрыть