Şef departament juridic

ÎS „MOLDAEROSERVICE”
Город: Кишинев
Образование: Высшее
Опыт работы: Любой
Зарплата: Не указана
График: Полный рабочий день
Responsabilitati:
- Intocmirea cererilor de chemare in judecata, referintelor, cererilor de apel etc. (contencios, contencios administrativ).
- Participarea in procese civile in calitate de reprezentant al intreprinderii (reclamant, pirit, intervenient)
- Intocmirea contractelor, intocmirea, verificarea, avizarea altor acte cu caracter juridic (scrisori, pretentii etc.)
- Acordarea asistentei juridice si colaborarea cu alte companii din grup
- Reprezintarea intereselor intreprinderii in toate organele de stat
- Lucrul cu debitorii
- Solutioneaza problemele aparute in activitatea companiei din punct de vedere legal;
Cerinte obligatorii:
- Cunoasterea limbii romane
- Studii superioare juridice (specialitatea drept civil)
- Cunoasterea legislatiei procesual civile (inclusiv contencios administrativ)
- Experienta relevanta pe un post similar (minim 3 ani), experienţa de lucru la instituţii / întreprinderi de Stat pe poziţie similar constituie un avantaj.
- Experienta de participare in dosare judiciare civile (reclamant, pirit) cu intocmirea actelor procesuale
- Bune cunostinte de operare PC
- Buna autororganizare, deprinderea de a lucra cu agenda
- Punctualitatea, punctualitatea si punctualitatea
Persoanele interesate sunt rugate sa trimita un CV pe e-mail: ceo.moldaeroservice@gmail.com cu specificarea postului pentru care aplicaţi. Tel.(+37368142225 )

Прикрепить CV CV с сайта
Прикрепить CV

Укажите ваше Имя и Фамилию

Есть CV на сайте? Вход
Отправить CV

Укажите желаемую вакансию

Добавить сопроводительное письмо
Закрыть
Готово!
Твое резюме успешно отправлено 🥳
Закрыть