Social media manager

Agenție de presă IPN
Город: Кишинев
Образование: Университет, институт
Опыт работы: От 2 лет
Зарплата: Не указана
График: Полный день
Место работы: На территории работодателя
Cerințe:

- Diplomă de licență în jurnalism sau un domeniu conex, sau experiență de muncă echivalentă.
- 2+ ani de experiență în domeniul rețelelor sociale,
- Experiență în domeniul jurnalismului digital într-o organizație de știri,
- Experiență anterioara de lucru într-un mediu multicultural sau multinațional;

Competențe:

- Gândire editorială solidă,
- Disciplină de muncă bazată pe munca în echipă,
- Înțelegerea indicatorilor de succes în domeniul digital,
- Abilități solide de producere de conținut pentru rețelele sociale,
- Abilități de scriere și editare de știri,
- Cunoștințe în Adobe Creative Suite 6 (Premiere Pro, After Effects, Final Cut, Photoshop),
- Cunoaștere amplă, aprofundată și detaliată a situațiilor politică, economică și socială din zona de activitate, precum și a situației internaționale dobândită prin studii, cercetări, scriere, călătorii sau alte experiențe relevante sau expunere la asemenea experiențe;

Limbi:

- Română – fluent,
- Rusă – avansat (oral și scris),
- Engleză – abilități de lucru în scris și oral.

Responsabilități:
- Dezvoltarea și implementarea strategiei de promovare pe rețelele sociale;
- Monitorizarea și analiza activității audienței, interacțiunea cu urmăritorii;
- Crearea produselor captivante, concepute special pentru utilizarea pe rețelele de socializare, inclusiv YouTube, Facebook, Instagram, Twitter, Telegram, etc.
- Explorarea platformelor de social media pentru posibile știri, UGC (user generated content).
- Analiza cu regularitate și comunicarea datelor de audiență de pe platformele relevante pentru evaluări și proiecte.

Oferim:

- Oportunitatea de a lucra într-o echipă dinamică și creativă;
- Un salariu competitiv;
- Oportunități de dezvoltare profesională și instruire.

Dacă sunteți gata pentru noi provocări și doriți să vă dezvoltați în domeniul comunicării digitale, trimiteți CV-ul dumneavoastră la adresa de e-mail: dermenjid@ipn.md
Телефон:
+373 793 02 178
Контактное лицо:
Denis Dermenji
Сайт:
Прикрепить CV CV с сайта
Прикрепить CV

Укажите ваше Имя и Фамилию

Есть CV на сайте? Вход
Отправить CV

Укажите желаемую вакансию

Добавить сопроводительное письмо
Закрыть
Готово!
Твое резюме успешно отправлено 🥳
Закрыть